Sukeldumisinstruktor tutvustas õpilastele veealust maailma |
Teisipäeval (28. jaanuaril) seoses „Loodusteaduste nädalaga“ külastasid meie kooli kaks Eesti Sukeldujate Klubi sukeldumisinstruktorit. Ürituse peamiseks teemaks oli „Eesti veealune maailm,“ mille raames tutvustati vee all toimuvat elu. Näidati pilte ning videosid, mis olid tehtud kõik veealuses maailmas. Instruktor rääkis selle maailma seiklustest ning saladustest. Juttu oli ka probleemidest Eesti- ja maailmavetes. Kooliblogi tegi instruktoriga ka lühikese intervjuu:
1. Kas veealuses maailmas on veel palju avastada?
Väga palju, põhimõtteliselt on veealune maailm veel täiesti avastamata. Me teame sellest vaid 10% healjuhul.
2. Mida peaks iga inimene tegema, et kaitsta veealust maailma?
Esiteks tuleks mõelda selle peale kuhu me oma prügi viskame. Peame aru saama sellest, et asjade välja loopimine autost lõppeb ikka lõpuks prügiga vee all. Üleüldse peaks peaks seda endale teadvustama ja sellest hoolima, ega rohkem midagi teha ei saa.
3. Kas Läänemere kalapopulatsiooni on võimalik päästa või taastada?
Kindlasti on võimalik. Me peaks hakkama neid eelkasvatama ja vältima võõrliikide sattumist sinna. Asi ei ole ainult meredest, vaid ka järvede kalapopulatsioonist. Näiteks Soomes tehakse seda juba, pannakse ohus olevad liigid kõik kalakasvandustesse ning tehakse pojad ja saadetakse see mari sinna vette kasvama. Raha kaob kuhugi arusaamatutesse kohtadesse ja need kalad ei jõua kunagi vette. See kõik on kohutav töö, sest meie keskkonna reostatus Läänemeres on nii kõrgel tasemel, et kalad enam naturaalsel teel ei paljune. See ei ole niisama lihtne ühe aasta projekt.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar